Basiewicz, Babiński Spółka Jawna

Czym są inteligentne mieszkania FIBARO?

Czas przybliżyć przyszłym mieszkańcom projektu Nowomiejska, co kryje się pod hasłem FIBARO. W skrócie - pakiet korzyści i udogodnień. Bardziej szczegółowo, FIBARO to system inteligentnego domu, który gwarantuje możliwość budowania swojego świata wokół przyjemności i innowacji. Dzięki FIBARO mieszkańcy mają zawsze cały dom pod ręką, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Mogą sterować oświetleniem, klimatem i wieloma urządzeniami w mieszkaniu za pomocą telefonu, nawet gdy jesteśmy daleko od domu.

Bezpieczne i energooszczędne apartamenty

Co zyskujemy? FIBARO to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W przeciągu sekund rozpoznaje potencjalne niebezpieczeństwo i rozpoczyna odpowiednie procedury alarmowe. System dostarcza informacje o zużyciu energii przez urządzenia. Dzięki wbudowanej funkcji zarządzania energią, na bieżąco możemy monitorować aktualne zużycie prądu, sprawdzać historię pobieranej energii, a przy tym kontrolować, które z urządzeń zużywa jej najwięcej.


Wykorzystując możliwości systemu, nie tracimy czasu na codzienne czynności. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy sterować urządzeniami za pośrednictwem telefonu, tabletu lub komputera. To innowacja, którą wprowadzamy w kompleksie apartamentowców Nowomiejska. Dom dzięki FIBARO może stać się inteligentnym, oszczędnym i komfortowym. System pozwoli sterować m.in. oświetleniem, temperaturą, alarmami, domowymi multimediami oraz wszelkiego rodzaju sprzętem elektrycznym.

Inteligentne urządzenia w mieszkaniu

Centrala systemu FIBARO, czyli HCL to małe urządzenie z ogromnym zaprogramowanym potencjałem. WALL PLUG – inteligentny włącznik pozwoli w wygodny i bezobsługowy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi, co daje możliwość rzeczywistej kontroli ilości pobieranej energii elektrycznej. To urządzenie w formie przejściówki podłączanej bezpośrednio do dowolnego gniazda zasilającego znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy w wygodny sposób zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi.


DOOR/WINDOW SENSOR – to uniwersalny czujnik zbliżeniowy, dzięki któremu sprawdzimy stan otwarcia lub zamknięcia dowolnego okna lub drzwi. Daje możliwość automatycznego sterowania światłem lub uruchomienia wcześniej zaprogramowanej sceny. Montując Door/Window Sensor w swoim mieszkaniu, zwiększymy bezpieczeństwo i komfort domowników, a także wyeliminujemy ryzyko ponoszenia większych opłat za ogrzewanie lub klimatyzację. MOTION SENSOR będzie miał oko na mieszkanie i zadba o bezpieczeństwo najbliższych. To niewielkie urządzenie poza detekcją ruchu przekazuje również informacje o aktualnej temperaturze i poziomie natężenia światła, a za sprawą wbudowanego akcelerometru, także o zmianie swojego położenia.